ОБЖ 6 клас Терміново Заздалегідь

ОБЖ 6 клас Терміново Заздалегідь

 • Акліматизація - процес пристосування (адаптації) організму до нових умов, що виникають через зміну умов навколишнього середовища. Вона завжди носить тимчасовий характер і проявляється лише короткочасними фізіологічними зрушеннями.
 • Акліматизація це неминучий процес адаптації організму донових умов навколишнього середовища, виправитися зцим неприємним явищем можна зміцнюючи імунну систему іпрінімая певні ліки.
  Акліматизація в жаркому кліматі може супроводжуватися втратою апетиту, розладом діяльності кишечника, порушенням сну, зниженням опірності до інфекційних захворювань. Зазначені функціональні відхилення обумовлюються порушенням водно-сольового обміну. Знижується м'язовий тонус, збільшується потовиділення, знижується сечовиділення, частішають дихання, пульс та ін. У міру збільшення вологості повітря напруга механізмів адаптації зростає. Найбільш важка для людини акліматизація в екваторіальному кліматі вологих тропічних лісів. Перегрівання тіла може викликати тепловий удар, теплове виснаження, а при великому виділенні з потім мінеральних речовин теплові судоми. Для поліпшення самопочуття дотримуються водно-сольовий режим, раціональне харчування, носять відповідний одяг, в приміщеннях встановлюють кондиціонери. З плином часу підвищується витривалість до високої температури і вологості, нормалізується обмін речовин і інші фізіологічні функції. З'явився загар послаблює дію надлишкової ультрафіолетової радіації. Протягом першого місяця акліматизації пульс при фізичній роботі знижується на 20-30 ударів в хв. , А температура тіла на 0,51 в порівнянні з першими днями перебування в нових кліматичних умовах. Завершення акліматизації настає через більш тривалий час, іноді обчислюється роками.

  Слід знати кілька правил.

  Головне поступовість. Організму потрібно час для звикання до нових умов, і становить воно в середньому близько двох тижнів в залежності від стану здоров'я. Для дітей період адаптації більше, ніж для дорослих. Якщо цього часу немає через стислості перебування в теплих краях, треба бути особливо обережним, щоб не зіпсувати відпочинок.

  Тривалість перебування на сонці потрібно збільшувати дуже плавно, намагаючись уникати прямих сонячних променів в самий жаркий час доби. Слід враховувати, що перебування поблизу води підсилює дію сонячної радіації за рахунок відбитих променів. При підйомі в гори вже на висоті близько 1000 м сонячна радіація значно збільшується, а зменшення вмісту кисню в повітрі знижує працездатність.

  Одяг повинен бути легким, пропускає повітря (бажано з натуральних волокон), що захищає тіло і голову від сонця. Очі потрібно захищати окулярами, переважно димчастих або коричневих відтінків.

  Що стосується харчування, то особливе значення в енергетичному обміні при високих температурах мають вуглеводи. Харчування з переважним вмістом вуглеводів збільшує витривалість організму, сповільнює наступ перегріву, прискорює адаптацію до жаркого клімату, дозволяє виконувати фізичне навантаження більш тривалий час, ніж при високому споживанні білкових продуктів і жиру. До того ж при високій температурі білкові продукти швидше псуються. В умовах жаркого клімату спостерігається зменшення кількості аскорбінової кислоти в організмі людини, а також нестача вітамінів групи В, РР, кальцію.

  Чим вище температура навколишнього повітря, тим більше рідини потрібно організму. Дітям перед виходом з дому треба дати попити і, крім того, взяти воду з собою. При випаровуванні поту на поверхні шкіри залишається шар мінеральних і органічних речовин. Частина з них викидається організмом як непотрібні відходи, але деякі солі необхідно відновити. Ось чому в спеку рекомендується пити не звичайну (і тим більше не солодку), а злегка мінералізовану воду або фруктовий сік.

  Оскільки потовиділення найважливіший спосіб охолодження організму і видалення накопичених шкідливих речовин, в спеку не слід вживати широко рекламовані антиперспіранти, які гальмують роботу потових залоз. Краще частіше приймати душ, до того ж не тільки з міркувань гігієни і задоволення, але і для того, щоб змити солі і органічні речовини, що виділилися з потом на поверхню шкіри. Тоді краще відновлюються бактерицидні властивості шкіри потужного захисного бар'єру організму.

Leave a Comment

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

− 1 = 6